Ерб і флаґ – Erb a vlajka

Posted by .

Rusínsky znak má podobu štiepeného štítu, pravá polovica modrá s tromi zlatými brvnami, ľavá strieborná s červeným stojacim medveďom.

Veľký rusínsky znak má túto podobu: štiepený štít, pravá polovica modrá s tromi zlatými brvnami, ľavá strieborná s červeným stojacim medveďom. Nosičmi sú zlaté zvieratá – medveď a vlk, stojace na zlatých bukových vetvách s prevesenou zlatou stuhou, na nej modré heslo RUSÍN SOM BOL, SOM A BUDEM (Я РУСИНЪ БЫЛЪ, EСМЬ, И БУДУ).

Rusínska vlajka je zložená z troch pozdĺžnych pásov usporiadaných pod sebou, modrého siahajúceho do polovice výšky vlajky, pod ním biely a červený obidva vysoké jednu štvrtinu výšky vlajky. V strede vlajky je znak. Znak je vysoký jednu polovicu výšky vlajky. Po obvode znaku je červená obrysová linka široká 1/750 dĺžky vlajky. Ďalšie obrysové linky sa vo vlajke nepoužívajú. Pomer strán vlajky je 2/3. Vlajka sa môže používať aj vo forme zástavy.

Zástava je odvodená od vlajky. Zástava sa nevztyčuje na stožiar, je pevne spojená so žrďou. Zástava môže byť predĺžená. Dĺžka zástavy nepresahuje trojnásobok jej výšky.

Koruhva je odvodená od zástavy. Je orientovaná zvislo, poradie farieb (heraldicky) sprava doľava je modrá-biela-červená. Znak je otočený. Koruhva sa pripevňuje na priečne rahno. Koruhva môže byť predĺžená. Dĺžka koruhvy nepresahuje trojnásobok jej šírky.

NA STIAHNUTIE:

Dizajnmanuál: (klikni)

Grafické súbory symbolov: (klikni)

Hymna: (klikni)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *